Wycena ogrzewania podłogowego Opole

Podłogówka, mimo że do tej pory nie zdobyła większej popularności wśród inwestorów, niż tradycyjne centralne ogrzewanie, to jednak cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Sporą uwagę klientów gwarantują wszechstronne zalety podłogówki, takie jak niskie koszty eksploatacji, zapewnianie zdrowego poziomu komfortu cieplnego, utrzymywanie optymalnej wilgotności oraz niwelowanie tworzenia się siedlisk dla bakterii czy pleśni. Niestety wśród wielu korzyści ogrzewania podłogowego znajdziemy także dość istotną wadę, jaką jest koszt podłogówki.

Od czego zależy cena podłogówki

Cena ogrzewania podłogowego jest stosunkowo wysoka głównie z uwagi na rodzaj materiałów potrzebnych do jej stworzenia. Przy tańszej wersji, ogrzewania wodnego w cenę wlicza się koszt zakupu materiałów izolacyjnych, rur, złączek, sterowników oraz wylewki jastrychowej. Do tego wszystkiego należy doliczyć także koszt przygotowania podłoża pod instalację oraz koszty montażu. Prawidłowa wycena ogrzewania podłogowego wodnego jest szczególnie istotna przy starszych budynkach, gdzie koszty przygotowania podłoża  lub wylewki mogą być wyższe.

wycena ogrzewania podłogowego opole
wycena ogrzewania podłogowego opole

Ogrzewanie podłogowe elektryczne, jest w montażu droższe niż ogrzewanie wodne, mimo, że nie potrzeba do niego grubej warstwy wylewki. To ile kosztuje ogrzewanie podłogowe elektryczne zdeterminowane jest w największym stopniu kosztami zakupu mat grzewczych oraz specjalnych klejów spełniających rolę wylewki.

Wycena ogrzewania podłogowego może różnić się jednak nie tylko w zależności od tego o jakim typie podłogówki mówimy. Na ostateczne koszty będzie miał wpływ rodzaj i jakość materiałów, jakie wybierzemy, powierzchnia na jakiej planujemy instalacje oraz region w którym umieszczony jest nasz budynek.

Wycena ogrzewania podłogowego Opole

Darmowa wycena podłogówki, jaką oferują niektóre firmy montażowe jest świetnym rozwiązaniem, jeśli jeszcze wahamy się czy decydować się na ten typ instalacji grzewczej. Jeśli planujesz montaż podłogówki, to skontaktuj się z nami, a nasi eksperci przygotują dla Ciebei darmową, niezobowiązującą wycenę!