Montaż ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Dobrym sposobem na ogrzewanie pomieszczeń staje się ogrzewanie podłogowe. Co ciekawe sposób jego montażu nie jest zbyt skomplikowany. Podłogówka polega na montażu pod podłogą rurek lub mat grzewczych, które odpowiedzialne są za ogrzewanie naszych pomieszczeń. Tak więc zamiast instalowania grzejników i zabierania miejsca na urządzenie pokoju, naszym kaloryferem staje się podłoga. Ciepło w systemach ogrzewania podłogowego przekazywane jest głównie przez promieniowanie, a nie jak w przypadku kaloryferów przez konwekcję – dodatkową zaletą jest to, że unikamy tym samym zjawiska unoszenia kurzu i brudnych grzejników i ścian wokół nich. Tak więc przy montażu podłogówki zyskujemy estetyczne miejsce, które możemy zaaranżować w dowolny sposób. Szczególnie jest to ważne w mniejszych mieszkaniach i domkach jednorodzinnych, gdzie musimy się liczyć z każdym centymetrem.

Zalety ogrzewania podłogowego

Montaż ogrzewania podłogowego
Montaż ogrzewania podłogowego

Zaletą ogrzewania podłogowego jest również sposób rozprowadzania ciepła od podłogi aż po sufit, a przecież to stopy są naszym najbardziej wrażliwym na temperaturę miejscem. Po za tym mamy zapewniony komfort cieplny i ograniczenie wysuszania powietrza w naszych pomieszczeniach. Wydajność ogrzewania podłogowego jest większa niż tradycyjnych kaloryferów. Wpływ na to ma właśnie powierzchnia grzejna. Dodatkową zaletą jest organicznie w wydatkach na energię, której przy ogrzewaniu podłogowym zużywa się mniej.

Obecnie mamy możliwość montażu ogrzewania podłogowego w każdym pomieszczeniu i w podłogach z różnych materiałów takich jak ceramika, drewno czy kamień. Można też połączyć podłogówkę z innymi źródłami ciepła takimi jak pompy ciepła lub kolektory słoneczne, a nawet z tradycyjną instalacją centralnego ogrzewania. W porównaniu z kaloryferami, podłogówka nie ulega korozji, jest dużo trwalsza i posiada dłuższą żywotność całej instalacji.

Szukasz firmy, która zajmie się montażem ogrzewania podłogowego? Potrzebujesz sprawdzonych fachowców i systemu grzejnego, który będzie w stanie spełnić zapotrzebowanie na ciepło w budynku jednorodzinnym lub budynku przemysłowym? Zapraszamy do zapoznania się z nasza oferta i do kontaktu!