Podłogówka na gaz

Zalety ogrzewania podłogowego stają się coraz szerzej znane i coraz więcej osób przekonuje się do tego typu instalacji grzewczych. Idealnym odzwierciedleniem takiej sytuacji jest fakt, iż coraz więcej nowych inwestorów decyduje o zamontowaniu w budowanych przez siebie obiektach podłogówki. W rezultacie większość nowych budynków, zwłaszcza domów jednorodzinnych jest wyposażonych w instalację podłogową.

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

W większości nowopowstających domów, inwestorzy decydują się na założenie, uznawanych za najbardziej ekonomiczne, tradycyjnych kotłów na węgiel lub drewno. Jednakże podłogówka, jako oszczędny system grzewczy może bez problemu i przy zachowaniu ekonomiczności być podłączona do systemu gazowego. Warto jest rozważyć ogrzewanie podłogowe na gaz, a przynajmniej poznać jego zalety i ewentualne wady, aby wiedzieć dokładnie, dlaczego z czegoś rezygnujemy bądź coś wybieramy.

Podłogówka na gaz

podlogowka na gaz opole
podlogowka na gaz opole

Decydując się na kotły na drewno lub węgiel musimy jednoczenie wygospodarować miejsce i czas na przygotowanie koniecznego materiału opałowego. W przypadku jeśli dysponujemy dużą działką i powierzchnią użytkową w domu, nie stanowi to większego problemu, jednakże w momencie kiedy brakuje nam jakiegoś elementu warto jest poszukać rozwiązania, które nie wymaga aż tak dużych powierzchni. Podłogówka na gaz, jeśli dysponujemy przyłączem gazowym pozwoli zaoszczędzić nam sporo miejsca na działce, gdyż spokojnie możemy zrezygnować z drewutni czy miejsca składowania węgla, a także znacząco zmniejszyć kotłownię. Ogrzewanie podłogowe na gaz jest ponadto bardzo mało czasochłonne. Zasadniczo obsługa podłogówki na gaz sprowadza się do corocznych przeglądów oraz ewentualnych napraw instalacji, co jednak nie zdarza się zbyt często.

Gazowe ogrzewanie podłogowe jest więc wygodne i łatwe w obsłudze i jednocześnie zaoszczędza nasz czas i miejsce. Jednakże podłogówka gazowa ma i swoje wady. Opłacalna będzie jedynie w przypadku jeśli mamy dostęp do przyłącza gazowego. W przeciwnym wypadku inwestycja w zbiornik gazowy, zlokalizowany na działce i koszty zakupu gazu ciekłego są mało opłacalne w wymiarze całej inwestycji instalacji ogrzewania podłogowego.

Jeśli interesuje Cię instalacja ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z nami! Oferujemy darmową wycenę systemu ogrzewania podłogowego – dowiedz się, ile wyniesie Cię podłogówka!