Podgrzewana podłoga Opole

Ogrzewanie podłogowe stanowi jeden z bardziej komfortowych systemów ogrzewania pomieszczeń i całych budynków, zwłaszcza mieszkalnych. Podgrzewana podłoga to luksus na który jeszcze niedawno było stać tylko nielicznych, teraz jest on dostępny dla większości, dzięki przyjaznym cenom i dość prostemu montażowi. Ciepła podłoga pozwala wprowadzić do pomieszczeń mieszkalnych odpowiedni komfort cieplny. Te partie ciała człowieka, które wymagają wyższych temperatur, czyli nogi i stopy, są najbliżej źródła ciepła, zaś te gdzie temperatura powinna być niższa- głowa, są otoczone zimniejszym powietrzem. Podłogówka zapewnia utrzymywanie stałego komfortu cieplnego bez nadmiernego przesuszania powietrza, w pomieszczeniach stale utrzymuje się poziom naturalnej wilgotności. Jest to szczególnie polecane dla osób cierpiących na astmę i problemy z górnymi drogami oddechowymi.

podgrzewana podłoga opole

Ogrzewanie podłogowe a zdrowie

Dla astmatyków i alergików podgrzewana podłogowa jest polecana także z innego względu. Ogranicza ona bowiem występowanie zjawiska kawitacji, czyli unoszenia się ciepłego powietrza do góry. Wraz z ciepłym powietrzem w powietrze dostaje się kurz, roztocza i inne czynniki alergenne. Uniknięcie wysokiego stopnia pojawiania się tego zjawiska pozwala na ograniczenie niechcianych zmian zdrowotnych. Co więcej ogrzewana podłoga wykorzystana zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak łazienki czy pralnie pozwala na zniwelowanie możliwości rozwoju grzybów i bakterii. Ciepło promieniujące od dołu niszczy siedliska wilgoci, zarazków i bakterii, znacznie wpływając na sterylność i ogólną higienę pomieszczeń.

Jak działa ogrzewanie podłogowe?

Odpowiednio zainstalowana podłogówka utrzymuje ponadto ciepło nawet w dłuższy czas po zaprzestaniu grzania i pracy kotła grzewczego. Jak to się dzieje? Otóż, ciepło przekazywane przez przewody grzewcze do wylewki jastrychowej, w której są zatopione, a później powierzchni zewnętrznej posadzki, ulega zjawisku akumulacji czyli nagromadzeniu w danym materiale. Gruba warstwa wylewki i powierzchnia podłogi utrzymuje w sobie nagromadzone ciepło i stopniowo oddaje je do powietrza pomieszczenia, ogrzewając je przez długi czas. Aby jednak to zjawisko mogło zaistnieć, i aby móc wykorzystać w pełni siłę bezwładności cieplnej w ekonomicznym bilansie ogrzewania warto jest wykorzystać na zewnętrzne pokrycie posadzki konkretnych materiałów, np. płytek ceramicznych lub kamienia.

Podgrzewana podłoga Opole – darmowa wycena

Koszt instalacji ogrzewania podłogowego uzależniony jest od wielu czynników. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją podłogówki w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Oferujemy darmową, niezobowiązującą wycenę systemu ogrzewania podłogowego – nie zwlekaj!