Ogrzewanie podłogowe w całym domu

Ogrzewanie podłogowe w całym domu stanowi obecnie dość popularne rozwiązanie, na które inwestorzy decydują się już nie tyle ze względów estetycznych czy prestiżowych ale ekonomicznych. Po latach doświadczeń w łączeniu podłogówki z tradycyjnymi systemami grzewczymi w ramach jednego budynku mieszkalnego można stwierdzić, że jest to rozwiązanie nie w pełni satysfakcjonujące i nie pozwalające na wydobycie wszystkich zalet zarówno podłogówki jak i ogrzewania tradycyjnego. Chcąc mieć w pełni efektywną instalację grzewczą trzeba zdecydować się na ogrzewanie tego typu w całym domu bez wyjątków.

Ogrzewanie podłogowe w całym domu

Ogrzewanie podłogowe w całym domu idzie obecnie tak daleko, że sporo osób decyduje się na wprowadzenie podłogówki do garażu, pomieszczeń gospodarczych czy na powierzchnię piwnicy. Wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka, iż jest to niepotrzebne zwiększanie obciążeń budżetowych w i tak już napitym u większości funduszu na wykończenie domu. Jednakże jeden rodzaj instalacji grzewczej w całym domu ma głęboko przemyślane podstawy. Przede wszystkim ogrzewanie podłogowe i tradycyjne centralne ogrzewanie to bardzo różne systemy, pracujące na różnych temperaturach grzewczych. Podłogówka pracuje na niskich temperaturach, wykorzystując bardzo duże powierzchnie grzewcze. Z kolei kaloryfery ścienne operują na wysokich temperaturach i mają stosunkowo niewielką powierzchnię grzewczą. Jednocześnie kaloryfery są w stanie ograniczyć zjawisko bezwładności cieplnej, zapewniając znaczne różnice w temperaturach noc- dzień. Podłogówka, poprzez specyfikę pracy, nie jest w stanie zapewnić szybkiej redukcji , a także zwiększania temperatury.

Zalety podłogowki

Decydując się na podłogówkę w całym domu inwestor musi mieć świadomość nie tylko zalet i korzyści jakie uzyskuje dzięki zainstalowaniu podłogówki, takich jak niższe rachunki czy wygoda i estetyka instalacji. Powinien zdawać sobie sprawę także z faktu, iż instalacja tego typu wiąże się z wysoką bezwładnością cieplną, brakiem możliwości szybkiego sterowania temperaturą w pomieszczeniach i dostosowaniem jej do temperatury na zewnątrz oraz możliwościami wykorzystywania nagromadzonego ciepła, długo po zaprzestaniu pracy źródła ciepła.

Napisz do nas po darmową wycenę podłogówki!