Montaż pomp ciepła Opole

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze. Pobiera energię z odnawialnych źródeł energii, z gruntu, powietrza lub wody. Później kieruje energię do instalacji grzewczej w budynku. Samodzielnie nie produkuje ciepła, ale je przenosi, czyli transportuje. Montaż pomp ciepła oferuje coraz więcej firm, które nie tylko sprzedają urządzenia, ale też je instalują i serwisują. Kompleksowa usługa jest bardzo ważna. Jest kilka rodzajów pomp ciepła. W sprzedaży są pompy ciepła gruntowe, które zasila ciepło ziemi. Mogą mieć kolektory poziome lub pionowe. Kolektory poziome układa się płytko w ziemi. Kolektory pionowe są rurami wprowadzanymi do ziemi. 

montaż pompy ciepła

Pompy ciepła woda-woda to ciepło pobierane z wód gruntowych. Pompy ciepła powietrze-woda korzystają z energii powietrza. Sprawdzają się doskonale i mają znaczenie dla wszystkich. Obecnie takie pompy ciepła sprawdzają się doskonale i zastępują węgiel czy inne źródła energii. 

Montaż pomp ciepła

Pompy ciepła zyskują na popularności. Montaż pompy ciepła sprawdza się znakomicie. Powinni go realizować najlepsi specjaliści, aby działanie było prawidłowe. Instalacja pompy ciepła jest działaniem specjalistycznym, a instalator pomp ciepła wie jak skutecznie i trwale zamocować pompę w wyznaczonym do tego miejscu. Instalacja pomp ciepła to kilka części: montaż pompy ciepła, instalowanie układu hydraulicznego między pompą ciepła a rozdzielaczem oraz system centralnego ogrzewania. 

Zalety pompy ciepła

Pompy ciepła to:

* bezpieczeństwo – nie stwarzają żadnego zagrożenia

* wielofunkcyjność – można ogrzewać nią budynek oraz podgrzewać wodę użytkową

* żywotność – pompa działa nawet 30 lat 

* oszczędność – pompy ciepła są niedrogie i rzadko należy je konserwować

* niska lub nawet zerowa emisja dwutlenku węgla

Instalacja pompy ciepła w Opolu

Pompy są niezmiernie popularne, zapotrzebowanie na nie rośnie, a klienci muszą czekać w kolejkach na zakup takiego urządzenia. Jeśli rozważasz montaż pompy ciepła w Opolu to skontaktuj się z nami i zapytaj o darmową wycenę!