Jakie ogrzewanie podłogowe do pompy ciepła

W dobie szybko rosnących cen prądu i gazu, szczególnie w okresie zimowym, rzeczą naturalną jest szukanie oszczędności. Na pomoc przychodzą nam najnowsze, a co za tym idzie, najbardziej oszczędne technologie. Mowa tu oczywiście o pompach ciepła i ogrzewaniu podłogowym,

Jakie są zalety pomp ciepła i ogrzewania podłogowego?

Pompy ciepła to stosunkowo świeża technologia, która pozwala w efektywny sposób na ogrzewanie budynków poprzez odzyskiwanie ciepła z otoczenia, zamiast jego energochłonną produkcję. Pozwalają one na łatwą regulację temperatury, dzięki czemu można dostosować ją do indywidualnych potrzeb. Są one przy tym także ekologiczne, bo przez swoje niskie zużycie prądu jesteśmy w stanie zasilać je z naszych przydomowych odnawialnych źródeł energii, takich jak np. panele fotowoltaiczne. Ogrzewanie podłogowe jest również bardzo efektywne. Pozwala ono na równomierne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu, co zwiększa komfort jego użytkowania. Wydajność grzewcza przewyższa również standardowe grzejniki, przez co jesteśmy w stanie dodatkowo zaoszczędzić. Ogrzewanie podłogowe nie zajmuje też miejsca w naszych pomieszczeniach, dzięki czemu mamy większą swobodę w jego aranżacji.

Połączenie ogrzewania podłogowego z pompą ciepła

Idealnym wydaje się zatem połączenie naszej pompy z ciepła z ogrzewaniem podłogowym. Pompy ciepła pracują w temperaturach do 60oC – są to dokładnie takie wyniki, jakie chcemy uzyskać przy ogrzewaniu podłogowym, które przystosowane jest do niskotemperaturowych czynników grzewczych. Standardowe grzejniki, które wymagają znacznie wyższych temperatur, przynosiłyby w takim połączeniu niepotrzebne straty ciepła. Systemy te są warte inwestycji, ponieważ w połączeniu potrafią wygenerować spore oszczędności, przy dodatkowo zwiększonym komforcie ich użytkowania. Warto wspomnieć również, że instalacja która pracuje w niższych temperaturach wolniej się eksploatuje, żywotność podzespołów zdecydowanie wzrasta, a co za tym idzie czekają nas wydatki przy ewentualnych przyszłych naprawach.

Poznaj firmę Sander i zapytaj o darmową wycenę ogrzewania podłogowego i pomp ciepła.