Instalacja podłogowa Opole

Systemy ogrzewania związane z instalacją podłogową to potocznie nazywana podłogówka. Należy ona do płaszczyznowych systemów podłogowych, razem z ogrzewaniem ściennym oraz sufitowym. Samo ogrzewanie podłogowe dzieli się na kolejne rodzaje ogrzewania podłogowego związane głównie z rodzajem czynnika krążącego w instalacji. Zasadniczo typy instalacji podłogowych to ogrzewanie wodne oraz elektryczne.

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

To, jakie ogrzewanie podłogowe wybrać uzależnione jest od wielu czynników. Istotne jednak jest to, aby wybór był dokonany racjonalnie z wzięciem pod uwagę kosztów montażu eksploatacji, a także możliwości samych inwestorów i budynku, w którym instalacje zamierzamy założyć. Zasadniczo ogrzewanie podłogowe wodne oraz elektryczne ma kilka punktów wspólnych, takich jak praca na niższych temperaturach, zminimalizowanie zjawiska konwekcji, a co za tym idzie unoszenia się kurzy i czynników alergennych, czy utrzymywanie odpowiedniego stopnia wilgotności i jednoczesne zapobieganie rozwojowi bakterii i grzybów, szczególnie w pomieszczeniach gdzie jest spory kontakt z wodą, np. w łazienkach czy pralniach.

instalacja podłogowa opole
instalacja podłogowa opole

Instalacja podłogowa wybrana, jako system grzewczy w domu będzie musiała być dostosowana do konkretnych potrzeb i możliwości. Domy w starym budownictwie, gdzie przeprowadzane są generalne remonty, bardzo często nie dają możliwości wykorzystania wodnego systemu ogrzewania podłogowego, który to wymaga sporej wylewki jastrychowej, w której zatapia się przewody grzewcze. Generuje on bowiem dodatkowe centymetry podłogi, których czasem nie ma możliwości wcisnąć do już istniejących, pokoi w starszym typie. Wykorzystanie instalacji wodnych jest niemożliwe także przy stropach o zbyt niskiej nośności. W takich warunkach najczęstszym rozwiązaniem jest położenie elektrycznych mat grzewczych, które wymagają jedynie niewielkich ilości wylewki, a czasem jedynie specjalnego kleju.

Niestety ogrzewanie elektryczne, w związku z rodzajem pobieranej energii, przekształcanej na ciepło stanowi kosztowne w eksploatacji rozwiązanie. Jednakże wysokie koszty eksploatacji to nie jedyny mankament ogrzewania elektrycznego, gdyż także zakup i montaż mat grzewczych nie należy do tanich.

Instalacja podłogowa Opole

Jeśli mieszkasz w Opolu lub na terenie województwa opolskiego i interesuje Cię instalacja ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami! Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego i dowiedz się ile wyniesie koszt instalacji podłogówki w Twoim domu lub mieszkaniu!