Ile kosztuje m2 ogrzewania podłogowego?
Ile kosztuje m2 ogrzewania podłogowego
Ile kosztuje m² ogrzewania podłogowego?

Zastanawiasz się ile kosztuje m² ogrzewania podłogowego? W obliczeniach wzięliśmy pod uwagę dwa podstawowe rodzaje wodnej podłogówki – tej w suchej i mokrej zabudowie. Ceny obejmują poszczególne elementy systemów – takie jak prefabrykowane płyty systemowe wraz z rurociągiem, system sterujący ogrzewaniem (rozdzielacze, grupy pompowe, złączki, szafki rozdzielaczowe, listwy automatyki, sterowniki i in.). Przykładowe koszty, jakie poniesiesz:

  • Cena ogrzewania podłogowego w systemie suchym: 150-200 zł/m²;
  • Cena ogrzewania podłogowego w systemie mokrym: 100-120 zł/m²;

Porównanie koszów wykonania ogrzewania podłogowego

Koszty wykonania ogrzewania podłogowego Opole

Koszty ogrzewania podłogowego, o których mowa w tym artykule są jedynie prowizorycznie zakreślone – cena wahać się będzie w zależności od wybranej metody grzewczej (suchej lub mokrej), ale również od ilości zamawianego materiału do wykonania podłogówki. Jeśli jesteś odbiorcą hurtowym, to z pewnością przewidziany będzie stosowny rabat. Pamiętaj, by w ramach inwestycji uwzględniając również pozostałe elementy instalacji grzewczej, jak kompatybilne kotły czy też pompy ciepła, które też możemy pomóc Ci dopasować.

Suchy system jest tańszy nie tylko ze względu na to, że nie stosuje się w nim wylewki. Inwestor zaoszczędza również czas schnięcia. Oprócz tego sucha podłogówka pozwoli na zaoszczędzenie kosztów eksploatacji – jest o wiele łatwiejsza w sterowaniu ze względu na fakt, że szybciej się nagrzewa i traci ciepło. Co jednak dla jednych może być wielką zaletą, dla innych jest wadą, dlatego też decydują się oni na droższą w eksploatacji instalację grzewczą (aczkolwiek tańszą pod względem materiałów montażowych), jaką jest ogrzewanie płaszczyznowe w postaci mokrej podłogówki. Wybór należy do Ciebie, jeśli jednak nie możesz się zdecydować, to nasi eksperci Ci doradzą.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje nasze ogrzewanie podłogowe?

Powyższe koszty ogrzewania podłogowego za metr kwadratowy są jedynie ogólnymi wyznacznikami, wliczyć w to dodatkowo należy również cenę za usługę montażu. Pocieszające jest to, że suchy system podłogówki jest tak łatwy i szybki w układaniu, że niekiedy inwestorzy decydują się na samodzielne wykonanie go krok po kroku według instrukcji producenta. My zapewniamy właśnie takie wsparcie techniczne dla osób chcących spełnić swoje wizje majsterkowicza.

Zamawiając poszczególne lub wszystkie elementy systemów grzewczych płaszczyznowych u nas możesz liczyć na darmową wycenę bez konieczności kontynuowania współpracy. Z oferty korzystać mogą osoby indywidualne, ale również i ekipy montażowe w okolicach Opola oraz innych częściach Polski – gwarantujemy bardzo dobre warunki współpracy. Zapraszamy do kontaktu.


Mogą Cię również zainteresować inne wpisy na naszym blogu – np. jak tanio ogrzać dom czy też ten dotyczący folii do ogrzewania podłogowego.