Grzejniki podłogowe Opole

Grzejniki podłogowe to jeden z elementów instalacji podłogowych, bardzo popularnych w ostatnich kilku latach. Poza podłogówką, do systemów ogrzewania powierzchniowego należy instalacja ścienna oraz instalacje sufitowe, jednak to właśnie podłogówka jest tym systemem, który cieszy się największa popularnością wśród inwestorów i użytkowników.

Zalety ogrzewania podłogowego

Grzejniki pod podłogą można coraz częściej spotkać w nowo powstających budynkach nowego typu, ale także wśród remontowanych domów czy mieszkań. Użytkownicy chwalą przede wszystkim ekonomiczność tego typu systemów grzejnych, która przejawia się w niższych nakładach na zakup surowca opałowego. Grzejniki podłogowe działają na dużo niższych temperaturach niż tradycyjne ogrzewanie oparte o kaloryfery ścienne, stąd też mniejsze potrzeby w zakresie spalanego opału.

grzejniki podłogowe opole
grzejniki podłogowe opole

Dobre wyniki w nakładach na eksploatacje systemu podłogowego sprawiają, iż grzejniki podłogowe sprawdzają się w połączeniu z droższymi systemami grzewczymi. Bardzo popularne obecnie ogrzewanie gazowe, w połączeniu z podłogówką daje w miarę znośne koszty eksploatacyjne. Jednocześnie to samo ogrzewanie gazowe podłączone do tradycyjnych systemów generuje znacznie wyższe koszty, co dla użytkowników stanowi bodziec do zakładania ogrzewania podłogowego.

Podłogówka to także wyjście dla niezdecydowanych. Grzejnik schowany w podłodze może być bez problemu podłączony zarówno do kotła gazowego, jak i opalanego drewnem, węglem czy olejem opałowym. Świetnym rozwiązaniem, chociaż stosunkowo nowym jest także połączenie z pompą ciepła.

Grzejniki podłogowe Opole

Grzejniki podłogowe zyskują na popularności także ze względów estetycznych. Grzejniki podłogowe są niewidoczne, umożliwiają także łatwiejsze i bardziej funkcjonalne ustawienie mebli w mieszkaniu. Jeśli rozważasz instalację ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę systemu! Nie zwlekaj!