Gniazdko z Wi-Fi

Rozwiązania smart home to energooszczędność, wygoda oraz ekologia w jednym. Na system smart home składa się szereg skomplikowanych instalacji, które jednak działając razem umożliwiają kompleksowe zarządzanie domem, pozwalając na poprawę działania procesów w nim zachodzących oraz ograniczając, w wielu przypadkach, w znacznym stopniu koszty wydatkowane na bieżącą eksploatację. System smart home jest zbudowany z wielu elementów, jednak każdy z nich stanowi w pewnym sensie niezależny fragment całości, mogący funkcjonować w oderwaniu od pozostałych. Jedynym elementem wspólnym jest jednostka główna, tzw. centrala zarządzająca.

gniazdko z wi-fi

Gniazdko z Wi-FI

Przykładem istotnego ale bardzo niewielkiego elementu stanowiącego jeden z podstawowych fragmentów systemu smart home jest gniazdko z wi-fi. Ten niewielki element stanowi swoista nakładkę na już istniejące klasyczne gniazdko elektryczne. Bez większych problemów można użytkować go jako jedyny element systemu smart home, jak i fragment całości obejmującej wszystkie gniazdka w danym budynku. Na pierwszą opcje decydują się głównie osoby, które nie są jeszcze przekonane co do słuszności zasadności wprowadzenia u siebie systemu smart home, i chcą najpierw przetestować jego działanie. Drugi krok podejmują już osoby zdecydowane, które wiedzą i są zadowolone z tego jak działa gniazdko inteligentne z wi fi. Wykorzystując gniazdko z wi-fi jako jeden z elementów całego systemu obejmującego wszystkie gniazdka i punkty poboru energii elektrycznej zyskujemy jednak ogromną zaletę w postaci możliwości kontrolowania całości procesów elektrycznych w domu, poboru energii elektrycznej, punktów jej największych strat i końcowych kosztów.

Ułatwieniem dla pełnej kontroli przepływu przez nasz dom energii elektrycznej jest aplikacja dedykowana właśnie gniazdkom i innym elementem smart home firmy vastra. Dzięki jej działaniu uzyskujemy dostęp do historii poboru, czy wydatków już ponoszonych na opłacenie rachunków, a także mamy możliwość dokładnego zaplanowania harmonogramu pracy urządzeń podłączonych do elementów smart.