Czy można zrobić ogrzewanie podłogowe w bloku?
Czy można zrobić ogrzewanie podłogowe w bloku?
Czy można zrobić ogrzewanie podłogowe w bloku?

Najważniejszą odpowiedzią na pytanie czy można zrobić ogrzewanie podłogowe w całym domu jest odpowiedź na pytanie czy jesteśmy w stanie funkcjonować bez grzejników, czy jesteśmy w stanie zainwestować relatywnie większe pieniądze w taką instalację grzewczą oraz przede wszystkim – czy zdołamy znieść czterogodzinne nagrzewanie się naszego budynku. Jest to oczywiście przypadek skrajny – odpowiedni dobór systemu grzewczego podłogówki pozwoli na szybkie ogrzewanie (sucha zabudowa ogrzewania podłogowego). Jeśli chcesz znać więcej szczegółów w tym zakresie (lub nabyć potrzebne materiały konstrukcyjne, zamówić montaż), skontaktuj się z naszym biurem.

Instalacja podłogówki w mieszkaniu również jest możliwa, również na całej powierzchni mieszkania, aczkolwiek wymaga to dużo wcześniejszej decyzji, ponieważ jest niezbędne założenie takiej instalacji grzewczej tuż po wylewce. Jak zrobić ogrzewanie podłogowe w bloku doskonale wiedzą budowlańcy i wykończeniowcy, którzy w znacznej większości mieli już do czynienia z takimi instalacjami, zarówno na całej powierzchni danego mieszkania czy domu, jak również w niektórych tylko jego pomieszczeniach. Jakie zrobić ogrzewanie podłogowe w bloku?

Koszty i rodzaj podłogówki w bloku

Najważniejsze to dopasować je do naszych możliwości finansowych, a także do powierzchni mieszkania oraz rozstawu mebli – szkoda inwestować w gęstą sieć grzewczą pod segmentami meblowymi, które będą dotykać sporej powierzchni podłogi. Jeśli mowa już o kosztach, to pocieszającym jest fakt, że nasza podłogówka dostępna jest już w cenie tradycyjnego ogrzewania kaloryferowego (grzejnikowego).

Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu deweloperskim
Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu deweloperskim

Kompletna instalacja ogrzewania podłogowego to rozwiązanie grzewcze kompleksowe także dla biur i innych budynków w których ludzie przebywają przez większość dnia. W takich miejscach dobrze może sprawdzić się lekki system ogrzewania podłogowego, dający podobne efekty jak system pełnowymiarowy i o pełnej efektywności, aczkolwiek jest to rozwiązanie tańsze i nastawione mniej na wygodę, a bardziej na jedynie zapewnianie ciepła w danym miejscu. Modernizacja centralnego ogrzewania często jest jednakże konieczna, a nawet nieodzowna w przypadku takiego rozwiązania technologicznego.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne jest mniej skuteczne i nie ma sensu poświęcać mu wiele uwagi. Za to ogrzewanie podłogowe w bloku jako ogrzewanie gazowe z instalacją wodną może naprawdę dobrze spełnić swoją rolę. Pojawia się coraz więcej pytań w sieci takich jak: ogrzewanie podłogowe w bloku czy warto, ogrzewanie podłogowe w nowym mieszkaniu, ogrzewanie podłogowe w systemie lekkim – odpowiedzi na te pytania zależą od nas samych. Tak samo jak na pytania: ogrzewanie podłogowe wodne w mieszkaniu, ogrzewanie podłogowe wodne w mokrej zabudowie, ogrzewanie podłogowe wodne w suchej zabudowie – wybór systemu grzewczego musi zależeć od możliwości naszego mieszkania oraz naszych możliwości finansowych. Pozwól naszym ekspertom dopasować najlepszą instalację podłogówki do Twojego mieszkania w bloku, staraj się o darmową wycenę.


Sprawdź też inne zagadnienia publikowane na łamach naszej strony, które mogą wydać Ci się interesujące: wylewka na ogrzewanie podłogowe, ile kosztuje m² ogrzewania podłogowego? i in.